www.pekniecie.pl   


Dojazd gratis do miejscowości:


Poznań, Suchy Las, Rokietnica, Kostrzyn, Buk, Puszczykowo, Mosina, Stęszew, Kórnik, Dopiewo, Swarzędz, Tulce, Kicin, Koziegłowy, Wysogotowo, Skórzewo, Przeźmierowo, Plewiska, Luboń, Komorniki, Czapury, Baranowo, Czerwonak, Kobylnica. Tarnowo Podgórne, Pobiedziska, Murowana Goślina, Kleszczewo


Firma "Serwis Szyb"
NIP: 5621621250

 .

Blog firmowy:

Wiele istotnych wzmianek odnośnie dbania o szyby autaNowa przednia szyba w typowym rodzinnym sedanie to opcja która cieszy kierowcę, bo taka nowa szyba jest opcją bardzo przejrzystą na samym początku eksploatacji.

Mowa tu dokładnie o tym, że na samym początku eksploatacji ta szyba nie jest uszkadzaną przez coś takiego jak silnie działające środki chemiczne. Takiej chemii używa się do mycia całego auta i najszybciej uszkadza ona lampy aut i uszczelki, jeśli takiej chemii właściciel auta dobrze nie zmywa. Chemia z czasem może też nieco uszkodzić szyby auta i jego lakier, bo nie zmywana dłużej oddziałuje na każdy z elementów nadwozia.

Rzecz jasna istnieję też płyny do mycia szyb auta, które mają w sobie zabezpieczającą nanotechnologię, czyli nanocząstki które w teorii mają chronić szybę przednią i boczne przed nadmiernym zużywaniem się.


Jednak tego typu wynalazki to nie zawsze opcja idealna, bo zużyciu szyby przedniej nie da się zapobiec, można tylko robić wszystko by jak najdłużej zachowała ona swoje walory. Ochronne środki chemiczne to ciekawy patent, który działa i faktycznie chroni przed aktywną pianą, ale to jedynie dodatek do dbałości, czyli taką aktywną pianę trzeba dokładnie wymywać z okolic uszczelek przedniej szyby, bo w kącie może dojść do uszkodzenia uszczelki, a wtedy aktywna piana może się dostać do warstw wewnętrznych szyby klejonej.

Mowa tu dokładnie o tym, że tego typu szyba jest szybą klejoną z dwóch cieńszych hartowanych szyb, a wewnętrzna warstwa przeźroczystego kleju ma zapobiegać wpadaniu kawałków szyby do wnętrza pojazdu po kolizji drogowej. Ten typ szyby jest opcją bezpieczną, ale też ma swoje wady.


Mowa tu o konieczności wymiany całej szyby po pęknięciu warstwy zewnętrznej. Rzecz jasna można taką szybę też naprawić, ale trzeba to zrobić zaraz po powstaniu niewielkiego uszkodzenia, a jeśli uszkodzenie jest dość spore, to wymiana szyby na akuratnej jakości zamiennik jest obowiązkiem kierowcy, bo szyba ze zbyt dużymi uszkodzeniami nie przejdzie pomyślnie kontroli na stacji diagnostycznej. Dlatego warto zwracać uwagę na wiele szczegółów związanych z dbaniem o szyby auta.


Dodano : 13.10.2022
Najważniejsze zalety:
Nie będzie dalej pękać
Często po naprawie nie widać pęknięcia
Niski koszt 25% ceny wymiany całej szyby
Wymiana może powodować szumy
Szyba pozostaje oryginalna
Rocznik się zgadza, ważne przy sprzedaży auta
Dojazd do klienta za 0 zł do 30 km od Poznania.


Najczęstsze pytania: Czas usunięcia pęknięcia - około 20 do 40 minut
Jakie terminy - zazwyczaj w ciągu 24h
Czy będzie widać - nie, jeśli niedawno pękło
Czy wymieniacie szyby - nie
Czy sprzedajecie auto szyby - nie
Ile kosztuje naprawa odprysku/pęknięcia - 150 zł
Czy szyba pęknie przy naprawie - nie, bo mam dobry sprzęt i duże doświadczenie
Czy będzie dalej pękać - klejenie jest skuteczne na 95%
Czy wystawiam faktury - tak